Loading...

اخبار سایت

معیار انتخاب مشاور املاک

معیارهای انتخاب مشاور املاک

معیارهای انتخاب مشاور املاک معتبر

فروختن یا خریدن خانه و ملک یکی از بزرگترین نقل و انتقلات مالی است که هرکس ممکن است در عمرش انجام دهد. این فرایند کمی دشوارو البته مهم است، بنابراین انتخاب مشاور املاک معتبر برای ساده کردن این فرایند اهمییت زیادی دارد. بسیاری برای انتخاب مشاور املاک معتبر از دوستان و خانواده توصیه میگیرند و خود به اژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی سر نمیزنند. . این کار ایده ی بدی نیست اما بهتر است خودتان هم سری به آژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی بزنید و از نزدیک با شغل مشاور املاک آشنا شوید.

املاک برای خرید خانه

1 . پیش از انتخاب مشاور املاک معتبر نیازهایتان را به خوبی بشناسید

قبل از انتخاب مشاور املاک نیازهایتان را به خوبی بشناسید تا بتوانید آنها را درست انتقال دهید.آیا عجله دارید یا میتوانید زمان بیشتری صرف جستجو کنید؟اگر قصد خرید دارید خانه فعلی را فروخته اید یا خیر؟
درصورت توضیح شفاف موقعیت،مشاور املاک نیز بهتر میتواند شما را راهنمایی کند.

خرید خانه

2. برای انتخاب مشاور املاک معتبر با چند مشاور دیدار کنید و بعد یکی را انتخاب کنید.

در انتخاب مشاور املاک معتبر دقت کنید فردی که بتواند برای شما وقت کافی بگذارد، از محله ی انتخابی شما شناخت خوبی داشته باشید و نگرانی های شما را درک کند و با توجه به شرایط بهترین توصیه را بکند،بهترین انتخاب است.

املاکی3. مشاور املاک معتبر پاسخ تماس ها را میدهد.

در شغل مشاور املاک مهم است که مشاور املاک معتبر پاسخگو باشد و جواب تماس های تلفنی و پیامک را بدهد. از وظایف مشاور املاک راهنمایی و کمک به شما برای خرید خانه است بنابراین باید سوالات شما را پاسخ دهد و در هر زمانی شما را راهنمایی کند.

مشاور املاک معتبر

4 . مشاور املاکی انتخاب کنید که به روز باشد.

یکی از معیارهای انتخاب مشاور املاک معتبر این است که به روز باشد و از تازه های دنیای انلاین و تکنولوژی آگاه باشد و بتواند به نحو موثری از آن در شغل مشاور املاک استفاده کند.
سامانه های هوشمند مسکن این روزها کمک زیادی به فرایند پیداکردن خانه کرده اند و مشاور املاک معتبر با اشنایی با این سامانه ها و بهره مندی از انها میتواند در شغل مشاور املاک عملکرد بهتری داشته باشد و بنگاه معاملات ملکی منطقه ای را شاخص ترین آژانس املاک منطقه کند.

خرید خانه

5 . مشاور املاک معتبر نقشه ی راه تسیم کرده است.

حین انتخاب مشاور املاک معتبر مواردی هست که به شما کمک میکند شغل مشاور املاک را بهتر بشناسید و مشاور با تجربه تر و موفق را انتخاب کنید.چه بخواهید خانه بفروشید چه بخرید مشاور املاک معتبر باید نقشه راه داشته باشد و بتواند با مشاورین دیگر در آژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی ارتباط برقرار کند.
برای انتخاب مشاور املاک معتبر میتوانید در آژانس املاک برخورد مشاوران را با هم مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

ملک

6 . ارتباط درست کلید انتخاب مشاور املاک معتبر

از آنجا که قرار است شما و مشاور املاک تان وقت زیادی با هم سپری کنید باید بتوانید ارتباط درستی با هم برقرار کنید.از وظایف مشاور املاک این است که نیازهای شما و بودجه تان را بشناسد اولویت هایتان را بداند و طبق آن به شما گزینه معرفی کند. شما نیز در این ارتباط باید همه چیز را شفاف کنید و نیازهایتان را دقیقا برای مشاور املاک معتبر و مورد اعتماد توضیح دهید تا سوتفاهمی پیش نیاید و روند خرید یا فروش خانه به کندی پیش نرود.

مشاور املاک

7 . همه مشاوران یکی نیستند

اگرچه شغل مشاور املاک تعریف تقریبا مشخصی دارد و وظایف مشاور املاک در انواع آژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی یکسان است اما مشاوران یکی نیستند. همان طور که روحیات افراد متفاوت است برخی شغل مشاور املاک را بهتر انجام میدهند و به انچه انجام میدهند علاقه ی بیشتری دارند.حبن انتخاب مشاور املاک معتبر میتوانید مشاوری که علاقه ی بیشتری به کارش دارد و پیگیرانه و با علاقه وظایف مشاور املاک را انجام میدهد انتخاب کنید تا خیال تان از بابت کیفیت فرایند راحت باشد.

خرید اسان خانه

8 . قیمت خانه همه چیز نیست

حین فروش خانه همه دوست دارند بیشترین سود را کسب کنند، اما به خاطر داشته باشید همیشه قیمت گذاری بالا بهترین کار نیست. اگر حین انتخاب مشاور املاک معتبر برای فروش خانه ملاک شما قیمت گذاری باشد و فردی را انتخاب کنید که بالاترین قیمت را برای خانه شما پیشنهاد کرده است ممکن است ضرر کنید.
از وظایف مشاور املاک قیمت گذاری صحیح و منصفانه خانه مطابق با ارزش خانه است.در صورت قیمت گذاری درست خانه سریع تر فروش میرود و هیچ یک از طرفین در معامله متضرر نمیشوند.

خانه لاکچری

9. مشاور املاک را بسنجید

میتوانید پیش از انتخاب مشاور املاک معتبر او را بسنحید . مثلا اگر قصد فروش خانه را دارید میتوانید به عنوان خریدار به آژانس املاک مراجعه کنید و عملکرد مشاور املاک را ببینید.اگر او به مشتری اهمییت زیادی نداد،مدام پای تلفن بود و با بی حوصلگی به سوالات شما پاسخ داد میتوانید متوجه شوید این مشاور مناسب شما نیست و قطعا هنگام نشان دادن خانه شما به مشتری های احتمالی برخورد مناسبی نخواهد داشت.

املاک معتبر 10. برای انتخاب مشاور املاک معتبر مرحله پایانی یعنی قرارداد را در نظر بگیرید

از وظایف مشاور املاک قید کردن تمامی موارد توافق شده در قرارداد است. بنابراین بهتر است مشاور املاک معتبر انتخاب کنید که با نوشتن قرارداد و بندهای موردنظر اشنایی کامل داشته باشد.با این حال بهتر است خودتان هم با چند فرد آگاه مشورت کنید و قرارداد را چک کنید.
همچنین بهتر است پیش از انتخاب مشاور املاک معتبر از نرخ دستمزد و کمیسیون آگاه باشید. اگرچه نرخ کمیسیون غالبا مصوب است و آژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی از آن تخطی نمیکند اما اگاه بودن از نرخ دقیق شما را در براورد هزینه ها کمک میکند.

خرید راحت و حرفه ای خانه

جمع بندی

 • پیش از انتخاب مشاور املاک معتبر نیازهای‌تان را به خوبی بشناسید
 • برای انتخاب مشاور املاک معتبر با چند مشاور دیدار کنید، هریک را بسنجید و بعد یکی را انتخاب کنید
 • مشاور املاک باید به محل فعالیتش اشراف کافی داشته باشد
 • درمورد ساعت کار مشاور املاک سوال کنید
 • مطمئن شوید مشاور املاک پاسخ تماس‌های‌تان را می‌دهد
 • به‌روز بودن و آگاهی از تکنولوژی در انتخاب مشاور املاک بسیار اهمیت دارد
 • مشاور املاک معتبر استراتژی خاص خود را دارد
 • با مشاور املاک‌تان ارتباط برقرار کنید
 • بدانید همه مشاوران یکی نیستند
 • بدانید از مشاور املاک چه توقعی دارید
 • همه چیز را دقیق مطرح کنید چون مشاور املاک نمی‌تواند ذهن شما را بخواند
 • برای انتخاب مشاور املاک مرحله پایانی یعنی قرارداد را درنظر بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *