Loading...

اخبار سایت

همه چیز در مورد پیش خرید ملک

برای پیش‌فروش آپارتمان چه نکات مهمی رو باید بدونیم و چه مراحلی باید به صورت قانونی طی بشه؟


 پیش فروش ملک به دلیل امتیازهایی مثل پایین بودن قیمت تمام شده و داشتن امکان شخصی سازی،مشتریان خاص خودش رو داره.
اما به خاطر اینکه مورد معامله هنوز به صورت کامل وجود خارجی نداره ،رعایت و توجه به قوانین مربوط به پیش فروش مهمه و از اختلافات آینده جلوگیری میکنه.


پیش خرید :

پیش خرید ملک به دلیل امتیاز هایی مثل پایین بودن قیمت تمام شده و داشتن امکان شخصی سازی ،مشتریان خاص خودش را دارد. اما به خاطر این که مورد معامله هنوز به صورت کامل وجود خارجی ندارد، رعایت و توجه به قوانین مربوط به پیش فروش مهم است و از اختلافات آینده جلوگیری میکند.

برای پیش خرید آپارتمان چه نکات مهمی را باید بدانیم و چه مراحلی باید به صورت قانونی طی شود؟؟

1-ثبت در دفتر خانه :

حتما تمام مراحل باید در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود و عقد قرارداد و قولنامه در بنگاه ها و مشاوران املاکی کافی نیست

2-مشخصات طرفین:

مشابه هر قراردادی باید مشخصات طرفین در اسناد پیش فروش آپارتمان ثبت شود. اما در موضوع پیش فروش آپارتمان باید مشخص شود فردی که به عنوان پیش فروشنده حاظر شده، صاحب سند یا سازنده ی ملک است. این موضوع مهم ترین بخش پیش فروش است که باید به دقت بررسی شود.

3-مشخصات ملک:

از آنجایی که در پیش فروش، مورد معامله هنوز به صورت کامل وجود خارجی ندارد، باید مشخصات و جزئیات دقیقی که بر اساس آن ملک خریداری میشود، به صورت کامل نوشته شود. شامل متراژ،. امکانات، موقعیت مکانی ،پارکینگ و انباری، مصالح به کار رفته، نمای بیرونی، تعداد طبقات و واحد ها و…

4-نحوه پرداخت:

نحوه پرداخت مبلغ پیش فروش به صورت مرحله به مرحله و اقساتی هست. جزئیات و شرایط آن هم کاملا توافقی هست و معمولا در طی پیشرفت کار مبلغی پرداخت میشود.

5-زمان تحویل:

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در پیش فروش آپارتمان به درستی مشخص بشود، زمان تحویل آپارتمان هست. برای این مورد هم خسارتی در نظر گرفته میشود تا سازنده مجبور باشد در زمان مقرر آپارتمان را تحویل دهد.

 

پیش فروش و پیش خرید آپارتمان پیچیدگی های زیادی دارد. پس باید از اول همه چیز شفاف و با جزئیات باشد تا مشکل پیش نیاید و حتما از مشاور مجرب و قابل اعتمادی برای تنظیم قرارداد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *