Loading...

اخبار سایت

معرفی گیاهان اپارتمانی

معرفی گل و گیاه های آپارتمانی

اگر به فکر ایجاد فضای آرامش بخش و تغیر روحیه منزل خودتان هستید پیشنهاد ما استفاده از گل و گیاه های آپارتمانی به شماست.
گیاهان سبز علاوه بر زیبایی خاص و طبیعی به دکوراسیون منزل شما، به کاهش استرس و پاک سازی هوای محیط کمک میکند.حالا قبل از این که گیاهی انتخاب کنید بهتر است با چند مورد از این گیاهان آشنا شوید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

 

گیاهان و دکور خانه
تاثیر گیاهان در زیبایی و دکور خانه

برگ انجیری

نگه داری آسانی دارد و به نور مستقیم خورشید حساس است و بهترین موقعیت نزدیک پنجره با نور غیر مستقیم است . البته برگ انجیری در نور کم هم دوام دارد ، اما اینگونه بریدگی برگ هایش کم میشود و کمی از زیباییش کاسته میشود.برگ انجیری به آب زیادی احتیاج ندارد و اتفاقا آب زیاد برایش مضر است. تابستان ها هفته ای یک بار و در زمستان هر دو هفته یک بار به آب دهی نیاز دارد.

گیاه برگ انجیری
گیاه برگ انجیری زیبا در منزل

 

سانسوریا

از خانواده ی کاکتوس هاست و توانایی ذخیره ی آب درون برگ ها و ساقه ها را برای مدت طولانی دارد . تابستان هر یک یا دو هفته یک بار و در زمستان هر دو یا سه هفته یک بار به آب دهی نیاز دارد ودلیل عمده پوسیدگی سانسوریا ها آب زیاد است.از نظر نور هم این گیاه به نور کم مقاوم است ، اما در نور کامل و غیر مستقیم بهترین رشد را میکند.

 

گیاه سانسوریا
گیاه سانسوریا

دیفن باخیا

این گیاه از دسته گیاهان سمی محسوب میشود و باید از تماس کودکان و حیوانات با گیاه خودداری کنید . این گیاه موادی دارد که میتواند چشم یک انسان را همنابینا کند.آبیاری را در تابستان دو بار در هفته و در زمستان یک بار در هفته انجام دهید.دیفن باخیا نسبت به کمبود آب و خشکی مقاومت نسبتا خوبی نشان میدهد ولی آبیاری بیش از اندازه گیاه را از بین میبرد. نور مورد نیاز برای دیفن باخیا هم باید متوسط و غیر مستقیم باشد.

 

دیفن باخیا در زیبایی منزل
دیفن باخیا از گیاهان زیبا و مقاوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *