Loading...

وبلاگ

 رازهای جالب خانه داری درگوشه کنار دنیا

در این قسمت به چند مورد از مهم ترین نکات در خانه داری و تمیز کردن خانه پرداخته ایم که باعث می شود علاوه بر یک خانه تمیز، خرج کمتری نیز داشته باشید. این نکات و راهکارها به شما کمک می کند که سریع تر عمل کنید!

تمیز کردن خانه

1. استفاده از فیلتر قهوه برای تمیزکردن شیشه

پاک کردن شیشه

شاید اصلا به فیلترقهوه توجه نکرده باشید و خیلی راحت آن را دور بریزید اما اگر یک بار با آن به تمیز کردن شیشه و آینه بپردازید، دیگر هیچوقت آن ها را دور نخواهید انداخت .

2. استفاده از هواگیر در لوله جاروبرقی

جاروبرقی

با قرار دادن هواگیر در لوله جاروبرقی باعث می شوید که جارو برقی شما ناخودآگاه سکه ها و پول های تان را به درون خود نکشد .

3. تمیز کردن مایکروویو با یک فنجان آب

اگر مایکرویو شما بعد از چند بار استفاده سریعا کثیف می شود ، عصبانی نشوید. یک فنجان آب گرم بردارید و نصف یک لیمو را به آن اضافه کنید و آن را به مدت یک دقیقه درون ماکروویو قرار دهید و سپس آن را بیرون آورده و کل مایکروویو را با دستمال آغشته به این ترکیب تمیز کنید .

4. از یک پاک کننده طبیعی برای کل خانه استفاده کنید

در این قسمت می توانید کاملا اقتصادی عمل کنید و خودتان پاک کننده بسازید و فقط کافی است که چهار قاشق جوش شیرینی را با یک لیتر آب گرم مخلوط کنید تا یک پاک کننده چند منظوره و طبیعی داشته باشید و سپس آن را روی دستمال ریخته و در هر جای خانه که خواستید، بکشید .

5. روغن بچه برای پاک کردن اثر انگشت از استیل ضد زنگ

تمیزکاری خانه

روغن بچه نه تنها برای نرم کردن پوست کودک است ، بلکه می تواند صدای غژغژ خشکی را از بین ببرد .همچنین اگر هود خانه شما یا دیگر استیل های ضد زنگ ردی از اثر انگشت روی خود دارند ، می توانید از روغن بچه استفاده کنید و لکه ها را از بین ببرید .

6. از بین بردن جوهر خودکار از چوب با خمیردندان

تمیزکردن چوب

اگر کودک شما با ماژیک یا خودکار روی چوب میز ناهارخوری ، نرده ها یا هر جای چوبی دیگری ردی از خود به جا گذاشته ، می توانید به آرامی مقدار کمی خمیر دندان را به آن قسمت بزنید و شاهد از بین رفتن لکه ها باشید .

7. تمیز کردن تخته مخصوص خرد کردن مواد با لیمو

چوب

تخته خرد کردن مواد غذایی معمولا بیش از بقیه لوازم آشپزخانه استفاده می شود . بعد از مدتی شاهد این خواهید بود که رنگ خود را کم کم از دست داده است و در این موارد می توانید از آب لیمو برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید یا این که مقداری جوش شیرین را روی آن بپاشید .

8. از بین بردن خطوط سفید اتو با سرکه

iron

اتوی خود را با استفاده از سرکه نو و تمیز نگه دارید. به این صورت که آن را به آرامی داغ کنید. سپس نصف مخزن را با سرکه و نصف دیگر را با آب پر کنید. یک ساعت صبر کنید، سپس مخزن را خالی کنید و شستشو دهید.

9. سرکه برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی بعد ازخالی شدن معمولا بوی نامطبوعی به خود می گیرد . یک فنجان سرکه سفید را با در قسمت آب گرم ماشین لباسشویی بریزید که این کار باعث از بین رفتن جرم ها و از بین رفتن بوی بد درون آن می شود .

10. تمیز کردن اتو با فویل و نمک

اتو

اگر اتوی شما جرم گرفته ، می توانید جرم کف آن را با نمک و فویل نازک از بین ببرید . این گونه که اتو را روشن کنید و یک فویل آلومینیومی نازک را روی نمک های کف اتو قرار دهید .

11. از بین بردن رسوب های کتری با سرکه

کتری

نصف کتری رسوب بسته خود را با سرکه سفید پر کنید، نصف دیگر آن را آب بریزید. اجازه دهید که تا صبح این مخلوط داخل کتری بماند. صبح روز بعد کتری را بشویید و شاهد از بین رفتن رسوبات باشید. با این کار نه تنها عمری کتری شما افزایش می یابد، بلکه طعم آب جوش و چایی های شما بهبود پیدا می کند.

12. استفاده از وازلین برای براق کردن کفش ها

تمیز کردن کفش

مقداری وازلین را روی سطح کفش خود بزنید تا براقیت همیشگی و واقعی آن را احیا کنید 

13. از بین بردن لکه های چسب با سرکه

drawing-on-walls

اگر کودک شما عادت به چسباندن استیکر ها روی دیوار، کتاب ، کیف یا هر جای دیگری دارد و بعد آن ها را می کند ، قطعا مشاهده کرده اید که جای چسب های آن به وضوح در این محل ها می ماند ، در این حالت می توانید یک دستمال را آغشته به سرکه کنید و روی این محل ها بزنید 

14.پر کردن فرورفتگی های دیوار با خمیر دندان

جای میخ بر دیوار

فرو رفتگی های دیوار معمولا حس بدی را به افراد منتقل می کند. حال اگر برای پر کردن آنها عجله دارید، می توانید از یک خمیر دندان استفاده کنید. فقط مراقب باشید که خمیر دندان شما بی رنگ باشد.

15. استفاده از وازلین برای از بین بردن صدای کشوهای دراور

اگر کشوهای دراور شما صدای خوبی ندارند یا سخت باز و بسته می شوند ، کافی است که مقداری وازلین را روی ریل کشوهای آن بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *