Loading...

وبلاگ

فنگ شویی در منزل

افزایش نشاط و آرامش در منزل

هدف فنگ شویی خلق حس هماهنگی در خانه شما و زندگی شماست!

شاید در زندگی خود با مواردی برخورد کردید که خرید یا اجاره محل جدید برای کار یا زندگی باعث میشود تا تغییراتی خوب یا بد در زندگی شما به وجود آیند. وقتی محل زندگی یا کار قبلی خود را با هم مقایسه میکنید میبینید که در خانه قبلی کار و حرفه خوبی نداشتید ولی در این خانه که آمدید وضع کار بهتر شده ولی از نظر روابط عاطفی با همسر خود در مشکل هستید و در مکالماتتان این کیفیت را به این طور بیان میکنید که این خانه برایمان اومد داشته یا برای ما خوش یمن میباشد در قوانین فنگ شویی این بدان معناست که فضای پیرامون ما با انرژی های ما سازگار است یا نه.

دیزاین منزل

فنگ شویی چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟

فنگ شویی هنر ایجاد تعادل و هماهنگی در جریان طبیعی انرژی های پیرانمونمان می باشد.
اگر بخواهیم فنگ شویی را لغت به لغت ترجمه کنیم به معنی باد و آب است و به این معناست که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در محیط زندگی ما جریان پیدا میکند.
هنگامی که انسان و محیط پیرامون او با هم هماهنگ باشند، نتیجه اش زندگی خوب و موفقیت برای ماست . هدف فنگ شویی هم رسیدن به همین موفقیت است، فنگ شویی هنری ساده، انعطاف پذیر و ملموس برای : افزایش نشاط و آرامش و تعادل
در زندگی روزمره است، که با انواع سبک های دکوراسیون سازگاری دارد.

دکوراسیون خانه

 

فنگ شویی در آپارتمان:

با کمک فنگ شویی در آپارتمان خود، به تعادل و هماهنگی با محیط دست خواهید یافت !
این هم نوایی به نوبه خود باعث رضایت خاطر، زندگی شاد و وفور نعمت برای شما خواهد شد
مهم ترین چیزهایی که باید رعایت کرد استفاده از رنگ های مناسب ، اشکال مناسب و در نظر گرفتن جهت های مناسب است.
حال به معرفی مهم ترین قوانین فنگ شویی در منزل میپردازیم، تا با رعایت کردن آنها به منزلی ایده آل که پر از انرژِی مثبت است خواهید رسید.

 

دکوراسیون داخلی

 

1- راهروی ورودی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شما نباید آنجا را خیلی شلوغ و یا به هم ریخته کنید، وسایلی که ضروری نیستند را از آنجا بردارید و فکری به حال کفش ها بکنید و آن ها را داخل جا کفشی کاملا مرتب قرار دهید.

 

دیزاین راهرو ورودی

 

2- یکی از قوانین فنگ شویی که بسیار با اهمیت است این است که نباید آینه روبروی درب ورودی باشد زیرا انرژی های خوب و مثبتی که وارد خانه میشوند در برخورد با آینه منعکس میشوند و به بیرون میروند.

 

دیزاین خونه

 

3- شاید نمیدانستید که انرژی حمام ناخوشایند و منفی است، برای جلوگیری از جریان داشتن این انرژی در خانه درب حمام را وقتی از آن استفاده نمیکنید ببندید.

 

دکوراسیون حمام

 

4- گوشه و کنار منزل را با گل و گیاه پر کنید، اگر بدانید گیاهان چه تاثیر مثبتی بر دکوراسیون خانه میگذارند هرگز آن ها را فراموش نمیکردید.

 

گیاه در دیزاین منزل

 

5- هر قسمت از خانه که نشتی دارد باید هرچه زودتر جلوی آن را بگیرید زیرا نشتی ها نماد بدشانسی هستند و باعث میشوند انرژی مثبت و شادی خانه به بیرون از منزل نشت کند.

 

تاسیسات منزل

 

6- طبقه همکف از اهمیت ویژه تری برخوردار است زیرا انرژی آن به کل خانه تاثیر میگذارد پس هرگز نباید نامرتب و به هم ریخته باشد سعی کنید طبقه همکف را همیشه تمیز نگه دارید.

 

معماری داخلی

 

7 – فنگ‌شویی می‌گوید باید انرژی طبیعت را به خانه بیاوریم. برای مثال، یک آب‌نمای کوچک که صدای ریزش آب را در خانه تکرار کند و یا گلدان‌های سبز و گل‌های طبیعی را در اطراف خانه قرار دهید.

 

دیزاین خانه

 

8- در اتاق خواب، تلویزیون و لوازم ورزشی مانند تردمیل را قرار ندهید، تلویزیون و هر عاملی که امنیت و سکوت اتاق خواب شما را مخدوش کند، در فنگ‌شویی ممنوع است، چرا که امن‌ترین و دل‌انگیزترین نقطه خانه، باید اتاق خواب باشد.

 

دیزاین اتاق خواب

 

9 – قفسه‌ها و ویترین‌ها را خلوت کنید و تزیینات درهم و برهم را از جلوی چشم دور کنید.

 

دیزاین اتاق

 

10- سعی کنید همیشه به دنبال تعادل باشید. مثلا همیشه مطمئن شوید که در اطراف خانه خود چیزی دارید که نماد تمامی ‌پنج عنصر است و نه فقط یکی از آن‌ها.
اشیا باید در خانه شما متمرکز و متعادل باشند. به عنوان مثال، وجود شمع در خانه به داشتن عنصر آتش کمک می‌کند و حضور آن در کنار یک کاسه یا زیور آلات چوبی می‌تواند تعادل خوبی ایجاد کند.

 

شمع در دیزاین خانه

نتیجه گیری
براساس گفته های بالا به این نتیجه میرسیم که کارهای زیر را انجام دهیم:
1. شناسایی نقاط خوب برای ما
2. تقویت نقاط شناسایی شده
3. یافتن جهت هایی که در پاسو و یا آُسانسور رفته اند
درنهایت با کمک علم فنگ شویی برای تقویت کردن آن تمهیداتی را در نظر بگیریم و به کمک این تمهیدات فضایی با بهترین انرژی را برای خود مهیا سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *