Loading...

وبلاگ

چند ایده ترند دکوراسیون داخلی در سال 2020

آیا برای شما هم مهم است که در حوزه دکوراسیون داخلی، مد جدید هر سال چیست؟ مثلا اینکه سبک‌هاو ایده‌های دکوراسیون داخلی در سال 2020 چه هستند؟ چه المان‌هایی در این دکوراسیون‌ها تغییر کرده است و اینکه خانه خود را در سال 2020 چگونه بچینیم؟ اگر دغدغه چگونگی دکوراسیون خانه‌تان را دارید، در این مطلب با ما همراه باشید تا ترندهای امسال در حوزه دکوراسیون داخلی را با هم مرور کنیم.

در حوزه دکوراسیون داخلی سبک‌هایی هستند که همیشگی هستند و همواره طرفداران خود را دارند، مانند سبک کلاسیک یا مدرن. اما در چند سال اخیر سبک‌ها و ایده‌های متنوع و هیجان‌انگیزتری در بازار دکوراسیون و طراحی داخلی داغ شده‌اند که در این نوشته سعی داریم شما را با سبک‌های رایج سال 2020 آشنا کنیم.

شناخت انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی، کمک بزرگی در چگونه چیدن خانه به شما می‌کند. حتی اگر دقیقا خانه خود را بر اساس یک نوع خاص از دکوراسیون دیزاین نکنید، اما در زمینه هماهنگی و ایجاد یک فضای مناسب برای زندگی، می‌توانید از سبک‌ها الهام بگیرید.

انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی در سال 2020

  • خنثی

حتما شما هم این موضوع را شنیده‌اید که رنگ‌های خنثی در خانه خسته‌کننده هستند و حوصله آدم را سر می‌برند. اما این تصوری کاملا اشتباه است. رنگ‌های خنثی به شما این امکان را می‌دهند تا با ترکیب آن‌ها با هر رنگی، یک ترکیب رنگ بسیار زیبا و پر زرق و برق برای دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید. رنگ‌های خنثی به دلایل مختلف، عنصر مهمی در دکوراسیون داخلی خانه هستند. یکی از این دلایل این است که رنگ‌های خنثی می‌توانند هر سبکی را در دکوراسیون خانه ساپورت کنند.

امسال دکوراسیون خانه با رنگ‌های خنثی و خلوت همراه با رنگ‌های کلاسیک گرم مانند خاکستری یا بژ بسیار پرطرفدار خواهند بود.

  • مخملی

مخمل ممکن است مورد علاقه همه نباشد اما در سال 2020 بازارش داغ خواهد بود. دکوراسیون مخملی ترکیبی از دکوراسیون لوکس و راحتی است. بیشتر مردم وقتی صحبت از مخمل می‌شود، یاد لوازم مخملی قرمز قدیمی می‌افتند. اما اینگونه نیست.

در دکوراسیون مخملی سال 2020 گزینه‌های این دکوراسیون خصوصا در مورد مبلمان بسیار متنوع هستند. با انتخاب این نوع دکوراسیون با رنگ‌هایی مثل نارنجی، فضایی پر جنب‌وجوش برای خانه خود بسازید.

  • سیاه و سفید

سیاه و سفید، آغاز و پایان طیف رنگ‌هاست. به تنهایی نه اما ترکیب آن‌ها با هم همیشه یکی از جلوه‌های ویژه دکوراسیون داخلی بوده و هیچ‌وقت از مد نیفتاده است. میلیون‌ها روش برای ترکیب سیاه و سفید در منزل شما وجود دارد. مثلا صندلی‌های سیاه با کوسن‌های سفید یا بالعکس، دیوار سیاه و سفید، پرده‌های سیاه و سفید و …

امسال هم طراحان داخلی به این ترکیب در دکوراسیون خانه‌ها بهای زیادی می‌دهند.

  • الگوهای هندسی

الگوهای هندسی در دکوراسیون داخلی، سال‌هاست که روی بورس هستند و طرفداران خودشان را دارند. به حدی که می‌توانید در هر مکانی ردی از الگوی هندسی در دکوراسیون داخلی پیدا کنید. از دلایل پر طرفدار بودن این سبک این است که روی همه چیز از کاغذدیواری، نیمکت و ملافه گرفته تا وسایل روشنایی، می‌توان آن را اعمال کرد و لذت برد.

بنابراین سبک‌های هندسی فعلا ماندگارند و در سال 2020 هم تعادل هندسی در دکوراسیون داخلی زیاد به چشم می‌خورد. می‌توانید با ترکیب این الگوها با سبک‌های دکوراسیون کلاسیک یا مدرن، فضای جسورانه و پر جنب‌وجوشی را برای خانه خود ایجاد کنید.

  • طراحی دوست‌دار طبیعت

این سبک الگوی جدیدی در طراحی دکوراسیون داخلی است که انسان و طبیعت را با هم پیوند می‌زند. این سبک برای کسانی مناسب است که به تغییرات جوی و طبیعت اهمیت می‌دهند و سعی دارند علاوه بر شیک بودن خانه، از عناصر ارگانیک هم در دکوراسیون استفاده کنند.

در سال 2020 این سبک بسیار پر رونق خواهد بود و از چوب‌های بازیافتی در طراحی خانه‌ها مثلا برای صندلی‌ها، جداول و کف استفاده می‌شود. به این ترتیب خانه‌ها علاوه بر سازگار بودن با محیط زیست، زیبایی ارگانیک هم دارند. با اینکه هنوز استفاده تکنولوژی در طراحی خانه‌ها پر رونق است، اما سال 2020 سال بازگشت به طبیعت در دکوراسیون داخلی است.

  • زمینه گل‌دار

پارچه‌ها و کاغذ دیواری‌های گل‌دار، یکی دیگر از الگوهای پرطرفدار در سال 2020 هستند. این الگوی گل‌دار با سبک‌های گل‌دار قدیمی کمی متفاوت است. امروزه گل‌ها چه با رنگ‌های سرد و چه با رنگ‌های گرم، در اندازه‌ها و ترکیب ‌رنگ‌های متنوع حتی متضاد در طراحی داخلی خانه‌ها دیده می‌شوند. دیوارهای گل‌داری که در عین شیک بودن پر جنب‌وجوش و زنده هستند.

  • بازگشت به رنگ مشکی

مشکی پر قدرت‌تر از همیشه بازمی‌گردد. طراحان داخلی پیش‌بینی کرده‌اند که دکوراسیون کاملا سیاه از کابینت گرفته تا سینک و میز و دیوار، یکی از ترندهای پرطرفدار در سال 2020 خواهد بود. یکی از دلایلی که باعث می‌شود رنگ سیاه در خانه استفاده نشود، کوچک و بسته دیده شدن خانه است. اما شما می‌توانید با استفاده از المان‌هایی با رنگ‌های متضاد مانند سفید، این مشکل را حل کنید.

 

امیدواریم از ایده‌های پرطرفدار در سال 2020 لذت برده باشید و بتوانید تا حد امکان در خانه خود آن‌‌ها را پیاده‌سازی کنید. فراموش نکنید که شما می‌توانید ترکیبی از سبک‌ها و ایده‌های بالا را در دکوراسیون داخلی به کار ببرید. هر سبکی که انتخاب می‌کنید سعی کنید عناصر طبیعی مانند چوب و گیاهان را در آن جای دهید، تا فضای خانه‌تان زنده و آرام باشد.

کارگزاری املاک پارثاوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *